ראש בראש - מקצועי מול עממי

February 25, 2013

עור הקרקפת והשיער, כמו עור הפנים והגוף, חשופים לשינויים במזג האוויר. במקרה שלי, השיער נראה יבש יותר ו'עייף'. היות והשיער נוטה 'להתרגל' לשמפו, מומלץ להחליף את השמפו בו אנו משתמשים אחת לזמן מה. לאחרונה מצאתי את עצמי מתנסה במספר לא מבוטל של שמפואים (בדקתי, זו מילה לגיטימית!), וחשבתי איך יהיה מעניין להציג לכן אותם. הרבה מכן כתבו לי שהיו רוצות לראות השוואות בין חברות יוקרתיות לחברות עממיות - יתרונות, חסרונות ומה בסופו של דבר כדאי. במקרה הנוכחי בחרתי שני שמפואים המיועדים לשיער יבש, עם הבטחות דומות אולם בסקאלת מחיר שונה מאוד.
 Crema Alpha Touch vs. Loreal Intense Repair
בביקור אצל אמי נחשפתי לשמפו המקצועי של לוריאל LOREAL - Intense Repair, אותו אפשר להשיג במספרות או בחנויות מיוחדות לצרכי שיער וספרות. כמות קטנה ממנו הספיקה על מנת להקציף לי את הראש, ולאחר ייבוש השיער היה רך, מבריק וקל לסידור. התענוג הזה אומנם נעם לי מאוד, אולם נעם קצת פחות לארנק - 109 ש"ח ל-500 מ"ל. יקר. הנסיון הראשון שלי אתו היה לאחר תקופת יובש מבאסת, והוא עשה את העבודה פלאים. לאור המחיר הגבוה, זה לא שמפו שאני משתמשת בו על בסיס יומיומי, אלא בעיקר בתקופות בהן אני מרגישה שהשיער צריך גלגל הצלה. היתרונות: הריח נעים, בקבוק המשאבה נוח מאוד לשימוש והתוצאה מעולה. החסרונות: בכל לחיצה קצת נחמץ לי הלב. כמה שקלים בדיוק עלתה החפיפה הזו?
Loreal Intense Repair
מהצד השני יש את השמפו החדש של קרמה - Crema Alpha Touch Complex. הוא מבטיח הרבה ביחס למחיר, אך להפתעתי עושה את העבודה נאמנה. השמפו מועשר בויטמינים להזנת השיער, ובעל נוסחא ייחודית הנקראת Alpha Touch שמבטיחה לדאוג לרכות מתמשכת ומגע של משי. כמו בשאר מוצרי החברה, הדגש מושם על הזנה, לחות ורכות. השמפו לשיער יבש מועשר בשמן זרעי פשתן שתפקידו להזין את הקרקפת, והמחיר עממי בהחלט - 400 מ"ל נמכרים בעלות של 16.99 ש"ח, ו-700 מ"ל בעלות של 24.99 ש"ח. היתרונות: השיער מבריק ונעים ואני יכולה 'לסרקו' בעזרת אצבעותיי בלבד. החסרונות: הריח מתפוגג מהר ובקבוק ה-700 מ"ל גדול וכבד.
Crema Alpha Touch
בסופו של דבר, התוצאה שהתקבלה מהשימוש בשמפו העממי של קרמה היתה דומה מאוד לחוויית השימוש בשמפו המקצועי של לוריאל. לכן, במקרה הזה (ועם כל אהבתי לשמפו של לוריאל), אעדיף להשקיע את אותו סכום של בקבוק אחד מקצועי, ב-6 (!!!) בקבוקי 400 מ"ל של השמפו העממי. ואתן, משתמשות במוצרי שיער יקרים? או מעדיפות את המוצרים העממיים?

אני מזכירה לכן שההגרלה בתוקף עד ה-28.2 - מי שלא נרשמה - קדימה!

גילוי נאות: השמפו של קרמה התקבל לסקירה.

You Might Also Like

4 Comments

 1. תודה על הסקירה וההשוואה, בהחלט מעניין. השמפו של קרמה סקרן אותי :) אולי אנסה אותו במהשך...
  בדיוק רכשתי כמה מוצרים לשיער של לוריאל בעקבות שימוש בדוגמיות, באמת הרגשתי שהם עושים פלאים לשיער אז רצתי והזמנתי מחו"ל. אני בדרך כלל לא עושה את זה אבל הרגשתי הבדל מטורף. פעם הבאה אנסה את השמפו של קרמה ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. זה מעניין, כי בירושלים בגלל היובש הכללי של האוויר - התוצאות של הלוריאל היו מבריקות! ובתל אביב, גם אחרים עשו את העבודה, במקרה הזה לברק ורכות - זה היה הקרמה. המחיר בהחלט זול ולכן לנסות ומקסימום לא מתחברים - אפשר להעביר הלאה :)

   Delete
 2. אני אוהבת לקרוא השוואות, אפילו שהם לא יתאימו לשיער שלי..

  ReplyDelete
  Replies
  1. זה כיף לקרוא השוואות, גם אני אוהבת :) במיוחד של מוצרים יקרים מול אלטרנטיבה זולה...

   Delete