פלטות נייטרליות | קליניק ועופרה

May 18, 2015

החום לא מאפשר לי לעשות יותר מדי. אני מאותן בנות שמעדיפות להשאיר את התריס מוגף ואת המזגן עובד במרץ, רק לא לסבול מהחום. תשכחו מרביצה על החול במשך שעות ארוכות, העור שלי זקוק לשמשייה רחבת שוליים ולהרים של קרם הגנה. ואיפור? מי בכלל יכול להסתכל על איפור בחום? בטח לא על שפתון משורטט שדורש לא מעט תחזוק. או אז מקבלות צלליות העיניים הנייטרליות מקום של כבוד, עם יכולת מופלאה לרענן בעדינות מראה עיניים עייפות מבלי להעיק או לדרוש יותר מדי תשומת לב.
השוק אומנם מוצף בפלטות נייטרליות כשרובן הן אינטרפנטציה לא מקורית לפלטת הנייקד האלמותית, אבל אני בחרתי להתמקד בשתיים שלאו דווקא מנסות לחקות את המקור. פלטת DIAMONDS* של מותג האיפור המקצועי OFRA מורכבת מ-5 גוונים ממשפחת החומים החמים. הפלטה קטנה, הצלליות פיגמנטיות ונוחות לטשטוש, אבל בין חמשת הגוונים אין ולו גוון אחד מאט לרפואה. ובעיני פלטה שכולה שימרית עלולה להיות בעיה למתאפרת 'רגילה'. אני אוהבת גוונים חמים באיפור (כך למשל אינני מפחדת כלל מצלליות בורדו במראות עיניים חורפיים), אבל הרגשתי ששני הגוונים החיצוניים בפלטה (הימני והשמאלי ביותר) מעט כתומים. אם אתן מחפשות פלטה בגווני אדמה שימריים, יכול להיות שהפלטה הזו תתאים, רק קחו בחשבון שליצירת מראה איפור מאוזן שלם תצטרכו גוון מאט או שניים משלכן. 9 גרם / 178 ש"ח באתר גילטי.

הפלטה השנייה שייכת לקליניק, וגם הפעם מדובר בפלטה קומפקטית במיוחד. WEAR EVERYWHERE NEUTRALS* של קליניק היא פלטה מורכבת מ-8 גוונים, המאוזנים היטב בין בהירים, כהים, סמי-מאט או מעט שימריים. מבחינת פיגמנט חצייה הכהה מוצלח פי כמה מחצייה הבהיר שבקושי נראה על עורי, והצלליות רכות ונוחות להנחה.  היתרון של קליניק בעיני הוא היות הפורמולות מותאמות כולן לעור רגיש ונטולות בישום או חומרים אלרגניים אחרים, אבל המחיר בארץ שעומד על 345 ש"ח הוא בעיני חסר הצדקה. למי שמחפשת פלטת נסיעות קומפקטית, פלטת ה-NAKED BASICS או NAKED2 BASICS כנראה יהיו בחירות טובות, גם לכיס וגם לנשמה.

ומצלליות שסחטו ממני יחס קצת פושר, לבסיס לצלליות שהצליח לגרום לי לחייך - INSTANT LIGHT EYE PERFECTING BASE* של קלרינס הוא מולטיטסקר מצויין בשפופרת קטנטנה, וכידוע לאחרונה אני נופלת שדודה אל מול אותם מוצרים שעושים גם וגם וגם. מדובר על מוצר בסיס לעיניים שחציו מוצר איפור וחציו מוצר טיפוח, כלומר בנוסף לשיפור עמידות הצלליות על העפעפיים, הנוסחא גם מלחחת ומזינה את איזור העיניים. הפיה הקטנה מאפשרת שליטה מקסימלית על החומר כמו גם שמירה על סטריליות והגיינה ונדרשת כמות קטנה לכיסוי כל שטח העפעף. 10 מ"ל / 231 ש"ח.
ולסיום שני מראות עיניים פשוטים וקלים ליישום, התמונה העליונה עם פלטת הצלליות של קליניק ללא הבסיס של קלרינס (וניתן לראות מעט הקרסה בתמונה הימנית), והתמונה התחתונה עם פלטת הצלליות של עופרה על גבי הבסיס של קלרינס. מה דעתכן על המוצרים ועל טרפת הצלליות הנייטרליות בכלל? יש לכן המלצות לפלטה (מלבד ה-NAKED) שאתן לא מוכנות לוותר עליה? אשמח לשמוע בתגובות!
גילוי נאות: מוצרים המסומנים בכוכבית (*) נשלחו אלי מהחברות.

You Might Also Like

8 Comments

 1. פלטות מהממות, במיוחד זו של קליניק, היא כזו יפה!! חבל שהמחיר גבוה מידי! פוסט נהדר! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. לגמרי, פספוס בעיני. בתמחור הגיוני ונמוך יותר היא היתה נחטפת :-)

   Delete
 2. אחלה פוסט ! הפלטה של קליניק נראת מסקרנת

  ReplyDelete
  Replies
  1. תודה יקירה! הגוונים בה יפים אכן, המחיר אבל גבוה

   Delete
 3. אני מאוהבת בפלטה של עפרה, הצלליות פשוט מצויינות!

  ReplyDelete
  Replies
  1. לגמרי מסכימה לגבי המרקם ועדיין חסרות לי המאט...

   Delete
 4. אני אוהבת את הצלליות של עפרה, לרוב יש להם מרקם מצויין.

  ReplyDelete
 5. אני אוהבת את הפלטה של עפרה מאוד! הצלליות נהדרות רק חסר לי גוון כהה וצללית מאטית.
  הפלטה של קליניק בהחלט נראית טוב אבל המחיר גבוהה להחריד

  ReplyDelete