ניחוחות של חורף

Shantih Gidron
הרבה שינויים מהירים בזמן האחרון, החל ממזג האוויר האפרורי (הידד!) ועד סגנון החיים וניהול הזמן שלי שמשנה כיוון לחלוטין. נדמה שבתוך כל הטירוף הזה, מה שבאמת מצליח להרגיע אותי ולהחזיר אותי לקרקע, זה ללבוש סריג ספוג בריח של בית, או להתפנק תחת הפוך עם אהובי ולהסניף את הכרית. לריח יש אלפי משמעויות, איזון המרכיבים העדין כל כך הוא אומנות של ממש, ועל כך למדתי יותר באירוע שהתקיים בחסות סופר פארם וחברת שסטוביץ'.

בושם שאני חומדת כבר זמן מה  וטרם הוספתי לאוסף, הוא ה-Jeanne של לנוון. במהלך דצמבר הוא ישתתף בחגיגת הבשמים של שסטוביץ' בסופר פארם, במהלכה יימכרו בשמים בהנחות משמעותיות, ועל כל קנייה מעל 399 ש"ח, נקבל 50 ש"ח מתנה, מה שיאפשר לכל אחת להתחדש בניחוח שלה. בין הבשמים גם ה'שמלה השחורה הקטנה' – הבושם החדש והכה מדובר של גרלן, אני משוכנעת שזה ישמח לא מעט מכן.

גרלן – שמלה שחורה קטנה, צילום – יח"צ חו"ל

בעונה הקרה אנו חווים שלל שינויים וגם שינויים בריחות שנעימים לנו. יש יותר מקום לעומק, לאוריינטליות, לריחות חמים ורחוקים. ניחוחות של חורף מכילים בד"כ מרכיבים מתובלים, כמו קינמון, וניל ואמבר. לפעמים הייתי רוצה שתהיה לי האפשרות ליצור בושם לעצמי, הייתי מכניסה בו ריחות רחוקים שהיו יכולים לעורר את כל הרגשות והזיכרונות, לאדם, למקום, לתקופה. שהרי על זיכרונות אלה, מושתתת בין השאר עבודתו הייחודית של הבשם. אלכימיה מורכבת ותשומת לב לפרטים עדינים כל כך ותווים מיוחדים כל כך, הם אלו שיוצרים את הריח האישי שמאפיין כל בושם ובושם.

בשמים – שסטוביץ'

משחק חביב של ניחושי ריחות שהתקיים באירוע, הביא אותי לכדי דמיון ופנטזיות על מחוזות רחוקים. במיוחד אהבתי את תמצית הוורדים ופריחת האפרסק, שאומנם נוטים לכיוון המתקתק אך עדיין שומרים על רעננות. הסתבר לי, דרך גילוייה המפתיע של נעלולה, שגם מטחב אלון (טחב, שמעתן נכון) מייצרים תמציות בשמים. ניהנתי לשמוע על ההיסטוריה האלכימאית שבעבודת הבשם וחשבתי לעצמי רק לרגע , שאולי הגיע הזמן להחליף מקצוע…

באופן אישי אני משתמשת כבר כמה שנים בתפוח הירוק הקלאסי של דונה קארן – Be Delicious. זה הבושם שלי לערב, שמלווה אותי ומזוהה איתי. הריח דומיננטי במידה, סקסי ולא מתוק מדי. עם זאת כשגיליתי את דולצ'ה וגבאנה – Light Blue, לא יכולתי שלא להתאהב. בושם קליל ועדין, רענן וחמצמץ. הוא הפך להיות הבושם היומיומי שלי. ומה הניחוח שלכן..?

דולצ'ה וגבאנה – Light Blue, דונה קארן – Be Delicious
Showing 6 comments
 • Avatar
  ליטל
  הגב

  יואו, אצלי זה כאלה ניחוחות קיץ…חח תראי איך זה שונה:) וגם אני אוהבת את הבשמים האלה נורא!

  • Avatar
   moostash
   הגב

   אלה אצלי הכל מהכל כל השנה וכל רגע, אני עקבית ונאמנה 🙂

 • Avatar
  Mirelle
  הגב

  בי דלישיוס הוא אחד מהאול טיים פייבוריטס שלי. כרגע יש לי את הגרסה של הגולד והוא עוד יותר מעולה בעיני.

  • Avatar
   moostash
   הגב

   מכולם דווקא את הזהוב טרם יצא לי לנסות, אקח אותו בחשבון, למרות שאני לויאלית לאללה. 6 שנים אותו הבושם, שנתיים אותו הבחור. וכל חורף מחדשת את הפוני.

 • Avatar
  הגב

  מהממת!
  היה לי כל כך כיף לפגוש אותך באירוע!
  אני מתה על הדולצ'ה וגאבנה, הוא ומיריקל הפייבוריטס שלי!

  • Avatar
   moostash
   הגב

   גם אותך יקירתי המופלאה, כמה שיק כזו קטנה וקוקטית למות ממך.
   הדולצ'ה מדהים ועדין, מתה עליו!!!

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search