fbpx

IOTA HAND STITCHED • איך לסרוג תיק ביום אחד

והרי וידוי – תמיד חיבבתי סריגה. יש משהו מדיטטיבי ומרגיע בפעולה הרפטטיבית, וסיפוק אדיר בהצגת התוצאה המוכנה. אי שם לפני שנים, בגן ובבית הספר האנתרופוסופיים שלמדתי בהם בירושלים, סריגה היתה חלק אינטגרלי ממה שלמדנו. אני זוכרת שאפילו הצלחתי לסרוג לאבא שלי גרביים, אומנם כל אחת בגודל ובסגנון אחר, אבל היי, גם זה משהו. עברו שנים, במהלכן סרגתי כמה צעיפים, אבל לא ממש התעסקתי בפעולה שלעתים נתפסת כתחביב ששמור לבנות 85 ומעלה. ואז הוזמנתי עם חברותיי כוכבית, ריי, יעל וספי למסיבת סריגה של מותג העיצוב IOTA, והפכתי את התחביב הישן לתיק באקט מדליק.

IOTA – מותג עיצוב חברתי-נשי
IOTA הוא מותג עיצוב חברתי לריהוט מבוסס טקסטיל. אם זה נשמע מבלבל, הדברים לבטח יתבהרו עוד כמה שורות (ותמונות). תחשבו הדומים סרוגים, שטיחים סרוגים וכן, גם תיקים סרוגים. מקימות המותג הן שולה מוזס וטל צור, ששמו להן למטרה לספק עבודה בתנאי שכר הוגנים לנשים שנמצאות מחוק למעגל העבודה מסיבות שונות. הצוות המיומן של IOTA מלמד את טכניקת הסריגה, והסורגות מייצרות את המוצרים בביתן בתנאים הנוחים להן.
הנשים של IOTA חשבו על הכל, ולצד שולה מוזס וטל צור הכרתי גם את נועה קוריאל המעצבת הראשית של המותג, ושירי שנהב שמדריכה את מסיבות הסריגה. השילוב ביניהן מדויק להפליא, ובעצם נדמה שהכל ב-IOTA מדויק. החל מהלוגו ועד חוטי הסריגה היחודיים, שמיוצרים במיוחד למותג מתוך מחשבה על איכות החומר, עמידותו וכן הצבעים המרהיבים. הפריטים שנוצרים בסופו של דבר מתהליך הסריגה מדברים שפה ברורה שמזוהה עם המותג, ולא ניתן להשיג אותם בשום מקום אחר.

 

 

החזון של IOTA
"החזון מאחורי איוטה הוא להקים תנועה המאפשרת לאנשים שונים מסביב לעולם ללמוד טכניקה של עבודת יד מסורתית ובדרך זו לייצר להם תעסוקה ואפשרות להרוויח שכר הוגן. מחשבה זו מכילה בתוכה אחריות חברתית לצד שימור מלאכה מסורתית והדגשת חשיבותה של מיומנות, האמונה שלמרות האפשרויות הבלתי מוגבלות שהקדמה הטכנולוגית מציעה, אנשים רבים מחפשים עדיין אחרי טביעת האצבע האישית". – מתוך האתר הרשמי.טביעת האצבע האישית הזו באה לידי ביטוי בכל פריט ופריט. מצד אחד טכניקת הסריגה מצריכה מיומנות מדויקת ושימת לב לפרטים, ומנגד נעשו כל המאמצים להתאים את סגנון הסריגה גם למי שלחלוטין נטולת ניסיון מקצועי בתחום.

 

 

מסיבת סריגה? לא מה שחשבן
אני מודה שהשילוב בין שתי המילים הללו כמעט לא מתיישב לי באותו המשפט, אבל לפני כשבועיים נוכחתי כמה אני טועה. 'סריגה' ו'מסיבה' לגמרי הולכות יד ביד, וזה כיף, ממש. הרעיון שעומד מאחורי מסיבות הסריגה הוא הרחבה הקהילה של IOTA, וחיבור אנשים לעשייה, למיומנות ולעבודת יד אישית. קצת כמו פעם, בשקט, ברוגע, ברפטטיביות קסומה שעושה נעים בלב ומרגיעה את מרוץ המחשבות.

הבנות של IOTA פיתחו ליין של מוצרים לסריגה עצמית, אותו הן משיקות במסיבות סריגה שכוללות קוקטייל כיפי, נשנושים טעימים, אווירה מעולה והדרכה ע"י סרגנית מקצועית (כן, יש דבר כזה!). במסיבות הסריגה לומדים לסרוג תיק באקט מדליק, קייס ללפ טופ, קלאץ' או תיק נשיאה מרשים, מכירים (א)נשים חדשים ובעיקר עובדים עם הידיים. ערכות הסריגה כוללות הוראות ברורות ואת כל מה שדרוש להשלמת התיק, גם למי שלא הספיקה לסיים אותו במהלך המסיבה. את התיק שלי סיימתי שעות ספורות אחרי המסיבה, תוך שימוש בהוראות שהגיעו עמו והתוצאה מקסימה. רוצים לדעת איך יצא? קפצו אלי לאינסטגרם לראות את התוצאה.

עוד מידע על המותג תוכלו לקבל בעמוד הפייסבוק ובאתר המעוצב, שם תמצאו גם סרטוני הדרכה וחנות אונליין שלגמרי עושה חשק לעצב את הבית מחדש.

השאירו תגובה

נעליים עם עקבים מתחלפים TANYA HEATHשרשרת במתנה לך ולחברה • פעילות וולנטיינס דיי